Lublin – pierwsza wizyta studyjna w ramach projektu
16 stycznia przedstawiciele Województwa Lubelskiego - partnera projektu Scale up zorganizowali 2 wizyty studyjne. Partnerzy projektu mieli okazję zwiedzić Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz przedsiębiorstwo Perła Browary Lubelskie S.A.. Centrum Spotkania Kultur (CSK) powstało jako przestrzeń dla spotkań oraz miejsce kultury w Lublinie. Jest to nowa platforma, której celem jest promowanie oraz upowszechnianie kultury oferując jednocześnie miejsce dla debaty o kulturze. Sercem budynku jest filharmonia, która jest w pełni wyposażona do organizacji różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych.
Centrum Spotkania Kultur działa również jako centrum twórczego życia oferując miejsce dla organizacji pozarządowych, muzyków, aktorów teatru oraz artystów plastyków. CSK mieści również kino artystyczne. W CSK znajdują się stałe wystawy poświęcone różnym kulturom świata, jak również tymczasowe wystawy zaprojektowane w partnerstwie z wiodącymi polskimi i międzynarodowymi galeriami i muzeami.
Perła Browary Lubelskie S.A. to polski browar powstały w 1844 r. w budynku byłego klasztoru. W czasach komunizmu browar został znacjonalizowany, a w 1992 r. firma została sprywatyzowana i stała się spółka giełdową. W 2011, działalność produkcyjna została przeniesiona do innego budynku, a w pierwotnym miejscu utworzono siedzibę przedsiębiorstwa. Obecnie Perła posiada dwa browary, jeden w Lublinie i jeden w Zwierzyńcu. Piwo Perła jest dostępne w Wielkiej Brytanii, USA, Niemczech oraz Australii i jest największym niezależnym browarem w Polsce. Perła Browary jest przykładem dobrej praktyki dot. koncentracji biznesu oraz zaawansowanych działań marketingowych.
17 stycznia przedstawiciele Województwa Lubelskiego zorganizowali również wizytę studyjną dot. dobrej praktyki „NLAB Nevada – Lubelskie Acceleration Bridge”. Partnerzy projektu mieli okazję zobaczyć jak lokalne władze wspierają MŚP w ekspansji na rynkach zagranicznych. W ramach programu zaplanowano wizytę studyjną w „Pro-Project” – firmie specjalizującej się w produkcji przyrządów do testowania aparatury diagnostycznej, która dzięki udziałowi w programie” NLAB Lubelskie Nevada Acceleration Bridge” była w stanie rozszerzyć swoją sprzedaż na rynku amerykańskim.